Osman Küçükçınar

Lisans eğitimini 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde tamamladı. İş hayatına 1997 yılında denetim asistanı olarak başladı. 1998-2003 yılları arasında Türk Eximbank Ülke Kredileri 1 Daire Başkanlığı'nda uzman olarak çalıştı, Türk ihracatçı ve yurtdışında faaliyet gösteren Türk müteahhitlerinin uzun vadeli krediler ile desteklenmesinden sorumlu ekibin üyesi olarak yer aldı. 2003-2007 yılları arasında Ereğli Demir Çelik Fabrikaları A.Ş'de (Erdemir) Proje Finansman Analisti olarak görev yaptı, Erdemir KAM ve İsdemir Dönüşüm yatırımlarının finansmanında doğrudan çalıştı.

 

2007 yılında Türk Telekom'a geçen Osman Küçükçınar, başlangıçtan itibaren Hazine ve Kurumsal Finans Direktörlüğü'nde Finans Müdürü ve Kıdemli Finans Müdürü olarak görev yaptı ve Türk Telekom Grubu'nun genişbant, fiber dönüşüm, GSM ve ARGE yatırımlarının finansmanında aktif olarak yer aldı. 2015 yılından itibaren Borsa İstanbul’da Stratejik Planlama ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve akabinde Piyasalar Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini icra etti. Kasım 2017 itibariyle Pozitif Danışmanlık bünyesinde danışmanlık işlemlerini gerçekleştirmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hızır Tarakçı

1960 yılında Rize’nin İyidere ilçesinde doğan Hızır Tarakçı 1978 yılında İstanbul Bağlarbaşı Cumhuriyet Lisesi, 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl açılan sınavı kazanarak Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Yapılan yeterlilik sınavları sonucunda Hesap Uzmanı olarak atanan Sayın Tarakçı 1991 yılında Maliye Bakanlığı tarafından mali konularda araştırmalarda bulunmak üzere bir yıl süre ile İngiltere’de kaldı.

 

Şubat 1996 tarihinde Hesap Uzmanları Kurulundaki Baş Hesap Uzmanlığı görevinden ayrılarak özel sektöre geçti. Sayın Tarakçı 2004 yılında Elit Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nin ortağı olmuş, 2006 yılında ortaklıktan ayrılmıştır. 2007 yılında AKT Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş.’yi kuran Sayın Tarakçı İngilizce bilmektedir. Sayın Tarakçı’nın; Mükellefiyetlerin Sona Ermesi ve Kurumlaşma, Kurumlarda Sona Erme, Amortismanlar ve Enflasyon Düzeltmesi isimli kitapları mevcuttur. Sayın Tarakçı’nın kitaplarının yanısıra ekonomik ve mali konularda yayınlanmış 50 civarında makalesi bulunmaktadır.

Enis Arslanoğlu

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisansını bitirdi. Sabancı Üniversitesinde Executive MBA ve Massachusets Institute of Technology'de Liderlik programlarını tamamladı. İş hayatına 1997 yılında Yapı Kredi Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra aynı bankada müfettiş, kıdemli müfettiş ve Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2009-2012 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası'nda Bireysel Pazarlama Müdürlüğü ve daha sonra da TTNET'de Müşteri İlişkileri direktörü görevlerini yürüttü. 

 

Çeşitli firmalarda finans ve yönetim danışmanlıkları yapan, enerji alanında faaliyet gösteren bir şirketin de yönetim kurulu başkanlığını yürütmekte olan Enis Arslanoğlu Kasım 2018 itibariyle Pozitif Danışmanlık bünyesinde danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

© 2017 POZİTİF MÜŞAVİRLİK AŞ